klasterautomatyki.pl

Targi Biznesu i Przedsiębiorczości

 

Koordynator Ostrowskiego Klastra Automatyki wraz z przedstawicielami firm - członków Klastra wzięli udział w III Regionalnych Targach Biznesu i Przedsiębiorczości zorganizowanych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego w Ostrowie Wielkopolskim pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Ostrowskiego.

Ideą Targów jest promocja przedsiębiorczości w regionie, inspirowanie do kreowania swojej własnej ścieżki biznesowej oraz wymiana doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami.

W jednym miejscu zgromadzili się przedstawiciele dynamicznie rozwijających się firm z różnych branż: logistyki, transportu, księgowości, IT, ochrony mienia, motoryzacji i wielu innych.

Targi Przedsiębiorczości to także strefa warsztatowa czyli ciekawe wykłady, warsztaty i spotkania. To miejsce dla doświadczonych przedsiębiorców, jak i młodych uczniów biznesu.

Na tegorocznych Targach zebrało się ponad 70 wystawców - przedsiębiorców z powiatu ostrowskiego prezentujących najnowsze technologie w biznesie. Podczas panelu roboczego dla przedsiębiorców koordynator Ostrowskiego Klastra Automatyki zaprezentował dokonania firm wchodzących w skład Klastra, jak również samego Klastra.

 

 

Ponadto podczas Targów zainteresowane osoby mogły uzyskać informacje od konsultantów Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Ostrowie Wielkopolskim oraz Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich na temat pozyskania dofinansowania na realizację własnych pomysłów.

Poza tradycyjną informacją i edukacją europejską, popartą publikacjami UE, spotkania targowe były okazją do zbadania oczekiwań i potrzeb przedsiębiorców związanych z informacją europejską, szczególnie aktualnych w kontekście roku 2016.